Sukcesy naszych uczniów

Miło nam poinformować o kolejnym ogólnopolskim sukcesie, który jest udziałem naszego ucznia.Miło nam poinformować o kolejnym ogólnopolskim sukcesie, który jest udziałem naszego ucznia Wojtka Kaczmarczyka z klasy I a. Wojtek wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów. VI Poznańskie Spotkania Targowe -Książka dla Dzieci i Młodzieży zorganizowane zostały przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Centrum Kultury ” Zamek”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani dr Maria Kaczyńska. Temat związany był z przyjaźnią, przyjaciółmi, tymi nie realnymi, ale fikcyjnymi, mieszkającymi w książkach i brzmiał: „Mój przyjaciel mieszka w książce”.
Na konkurs napłynęło 1340 prac z całej Polski. Jury czytało je z wielkim zainteresowaniem i często ze wzruszeniem. Jako podstawowe kryterium Jury przyjęło autentyczność i szczerość wypowiedzi.
Wojtek Kaczmarczyk został Laureatem Konkursu. Otrzymał dyplom i nagrody książkowe.
Gratulujemy Zwycięzcy i jego opiekunce, pani Marioli Chmielarz.

Dnia 21.03.2007 r. w Klubie ” Wisus” w Żorach odbył się V Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.
Do etapu wstępnego przystąpiło 41 gimnazjalistów i 28 uczniów szkół średnich z Raciborza, Zabrza, Gliwic, Żor, Rybnika, Rudnika, Lysek. Uczniowie przygotowali do wygłoszenia z pamięci jeden dowolnie wybrany utwór poetycki Zbigniewa Herberta. Jury oceniało prezentacje pod względem doboru repertuaru, interpretacji oraz kultury słowa. Podczas wstępnych przesłuchań wyłoniło 15 uczestników, którzy zaprezentują się w dwóch utworach poety.
Wśród recytatorów znalazła się nasza uczennica z kl. IIIc Ola Radecka, która żywiołową recytacją wiersza Zbigniewa Herberta wywalczyła sobie miejsce wśród 15 wyróżnionych. Ola wraz z opiekunką, panią Mariolą Chmielarz, spotkają się na konkursie finałowym, który odbędzie się 13.04.2007r.
Życzymy powodzenia.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here