VIII Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta

W dniu 3 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Raciborzu odbył się VIII Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Raciborz. Celem konkursu jest m.in. budzenie matematycznych zainteresowań uczniów, rozwijanie kultury matematycznej, a także zachęcanie nauczycieli do pracy z uczniami uzdolnionymi.
Tegoroczną edycję przygotowały nauczycielki matematyki z SP nr15 i ZSP 2. W konkursie wzięło udział 57 uczniów z 19 szkół miasta i powiatu raciborskiego. Po części konkursowej uczniowie wzięli udział w warsztatach: matematyczne origami, gry logiczne, wyszywamy kąty, prowadzone przez nauczycielki Marię Kapłanek, Krystynę Dabrowską i Walentynę Wiśniewską.
Nagrody i dyplomy za najlepsze wyniki wręczała Pani Ewa Wróblewska – Inspektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Racibórz.
Nagrody indywidualne uzyskali:
I miejsce oraz tytuł Najlepszego Matematyka Szóstoklasisty zdobył Kowol Piotr z SP 1 w Raciborzu. II miejsce zdobyła Wieczorek Aleksandra z SP nr 1. III miejsce – Maurer Jan z SP 15 i Ptak Joanna z SP nr 1.
Puchar Prezydenta Miasta wywalczyła drużyna z SP nr 1 w składzie: Kowal Piotr, Wieczorek Aleksandra, Ptak Joanna, kolejne miejsca zajęły drużyny z SP nr 15 w Raciborzu i SP nr 3 w Brzeziu. Konkurs, jak co roku, był objęty patronatem Urzędu Miasta Racibórz.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here