Kolejne ligowe zwycięstwo kobiecej drużyny

W rozegranym 5 kwietnia w Raciborzu zaległym meczu o mistrzostwo grupy wschodniej I Ligi piłki nożnej kobiet RTP „Unia” Racibórz wysoko pokonała zespół UKS „Sokół” Kolbuszowa 4:0 (1:0), umacniając tym samym swoją pozycję lidera w tegorocznych rozgrywkach.

W pogodne czwartkowe popołudnie, pomimo braku trzech zawodniczek z podstawowego składu dominacja zespołu Unii nie podlegała dyskusji. Bardzo defensywnie ustawiony zespół z Kolbuszowej już w 5 minucie stracił pierwszego gola, którego zdobyła Hanna Konsek.Do końca pierwszej połowy broniący się dziesięcioma zawodniczkami zespół z Kolbuszowej zdołał utrzymać ten wynik. Raciborzankom brakowało nieco pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego, a długie zagrania często były za mało dokładne i pozwalały przeciwniczkom na chwilowe wykopywanie piłki ze swojego pola karnego. W tej części spotkania w zasadzie tylko raz musiała interweniować Daria Antończyk bramkarka „Unii” skutecznie broniąc w akcji sam na sam.W drugiej połowie gra toczyła się w zasadzie dalej tylko na połowie gości. W tej odsłonie raciborzanki były skuteczniejsze i zdobyły kolejne trzy gole. Dwa trafienia zanotowała na swym koncie Patrycja Wiśniewska (w 52 i 58 minucie), a trzecie dołożyła Monika Szczepaniak. Przed dotkliwszą porażką drużynę z Kolbuszowej kilkakrotnie uratowała bardzo dobrze grająca bramkarka, mająca wsparcie Luberdy,szybkiej i zdecydowanie grającej w obronie, najlepszej zawodniczki w drużynie gości.  
Zespół RTP „Unia” Racibórz wystąpił w tym spotkaniu w następującym składzie: Antończyk – Bandych (od 62 min.Gonsior), Rytwińska, Kasperska (od 46 min. Różkowska), Koziura (od 65 min. Mikołajczyk), Konsek, Nawacka, Surma, Szczepaniak, Wiśniewska (od 83 min. Urbanowicz), Sznyrowska. Z powodu urazów nie wystąpiły Marta Sęga i Izabela Cichecka, a na zgrupowanie kadry Polski wyjechała Katarzyna Krupa. W końcówce pierwszej połowy urazu doznała Daria Kasperska. Miejmy nadzieję, że przerwa świąteczna pozwoli  zawodniczkom raciborskiej drużyny na odzyskanie sił przed kolejnym meczem ligowym, który odbędzie się 21 kwietnia 2007 r. o godz. 16.00 na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu. Przeciwnikiem RTP „Unii” Racibórz będzie zespół Praga Warszawa. /Piela/

zobacz FOTORELACJĘ

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here