Strażnicy będą pilnować porządku na rowerach

Strażnicy miejscy dostaną z budżetu miasta 20 tys.zł. na zakup m.in. rowerów. Prezydent uznał, że patrole na jednośladach będą lepsze od samochodowych.Straż kupić ma trzy porządne rowery, nowe mundury, mają też wyremontować swoje biura. Z decyzji magistratu cieszy się Janusz Lipiński zastępca komendanta, tym bardziej, jak mówi, że to jego pomysł, który przedstawił gdy ubiegał się o stanowisko szefa straży. Lipiński do dziś wspomina motocykl, którym do niedawna jeździli, ale po wypadku jednego ze strażników nie nadawał się już do użytku.

Mówi, że patrole rowerowe na pewno będą lepsze od pieszych, no i jak twierdzi, w końcu umożliwi to wyłapanie rowerzystów, którzy zakaz jeżdżenia ul. Długą mają za nic. – Dotąd było to trudne, bo nawet jeśli byliśmy świadkiem złamania tego przepisu, pieszo nie mogliśmy rowerzysty dogonić. Teraz się to zmieni – tłumaczy Lipiński. Deklaruje też, że dzięki rowerom strażników będzie teraz można częściej spotkać np. w parkach i wszędzie tam, gdzie trudno było dotrzeć samochodem.

Rowery będą trzy, z czego jeden rezerwowy. Raciborskie ulice na dwóch kołach będą patrolować gdy będzie ładna pogoda i będą musieli przestrzegać takich samych przepisów jak inni rowerzyści.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here