Dzień Ziemi – ekologiczne spotkanie w Przedszkolu nr 15

Kolejny już raz odbyło się spotkanie przedszkolaków w ramach obchodów Dnia Ziemi.Dnia 23.04.2007 w Przedszkolu nr 15 im. J. Brzechwy w Raciborzu odbyło się po raz kolejny spotkanie przedszkolaków w ramach obchodów Dnia Ziemi. Organizatorem spotkania była wychowawczyni grupy 6l Ewa Łukasik. Kontynuacja tych spotkań w naszej placówce ma na celu kształtowanie u dzieci właściwej postawy wobec środowiska przyrodniczego.
W spotkaniu wzięli udział przedszkolacy z Przedszkola nr 24 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczniowie z Ośrodka dla Niedosłyszących i Słabosłyszących
z którymi nasze przedszkole współpracuje.
Podczas spotkania grupa 6l zaprezentowała swoim kolegom inscenizację ekologiczną: Ulica Ekologiczna. Inscenizację wzbogaciły ekologiczne piosenki oraz barwna scenografia, przedstawiająca piękną, kolorową ulicę. W ramach wymiany doświadczeń ekologicznych przedszkolacy z P-24 zaprezentowali kolegom ekologiczną piosenkę oraz wiersz. Z kolei uczniowie przedstawili młodszym kolegom pomysły jak należy dbać o środowisko przyrodnicze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie ekologiczne.
Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze.
Ewa Łukasik i Ewa Muzia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here