
W zeszłym tygodniu w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych odbył się międzyszkolny turniej mini piłki koszykowej dziewcząt klas czwartych.Do rozgrywek zaproszono raciborskie szkoły Sp 1, 4, 13, 15, 18. Na turniej zgłosiły się trzy szkoły 1, 4 i 13. Gospodynią i organizatorką rozgrywek była nauczycielka wychowania fizycznego Bogusława MIGAS. Gra była zacięta, mecze sędziowała zawodowa sędzina zaproszona przez organizatorkę. Naszą szkołę reprezentowały wspaniałe dziewczyny: Magda Benda 4a, Joanna Kołtun 4a, Agnieszka Przemyślańska 4b, Weronika Czarnota 4b, Patrycja Bembenek 4c, Małgorzata Pietrzyk 4c, Magdalena Winiarz 4c.
Dziewczyny spisały się wspaniale zajęły I miejsce i zdobyły statuetkę. Gratulujemy!





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Głos ucznia w szkole. Debata oksfordzka na Stacji Młodych [ZDJĘCIA] Głos ucznia w szkole. Debata oksfordzka na Stacji Młodych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/glos-ucznia-w-szkole-stacja-mlodych.jpg)
![Raciborskie szkoły pożegnały rok szkolny i powitały wakacje [ZDJĘCIA] Raciborskie szkoły pożegnały rok szkolny i powitały wakacje](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/06/sp1-miejskie-zakonczenie-roku.jpg)
![Uczniowie SP1 zaprosili na koncert kolęd [ZDJĘCIA] Koncert kolęd w SP1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/koncert-koled-sp1-raciborz.jpg)




