
Magistrat lada chwila zabierze się do gruntownego remontu budynku po miejskich szaletach w parku im. Miasta Roth.


Elewacja budynku ma zostać osuszona i oczyszczona oraz pokryta płytami z piaskowca. Mają być nowe balustrady oraz oświetlenie. Wyremontować się zamierza schody na taras. W planach jest też utwardzenie ścieżki parkowej prowadzącej do budynku. Ze względu na prowadzone roboty prawdopodobnie jeszcze do końca czerwca parkowego stawu nie wypełni się wodą.
Prezydent Mirosław Lenk tłumaczy, że po remoncie, obiekt będzie spełniał głównie funkcję tarasu widokowego. Lenk zdradza, że do urzędu zgłaszają się już zainteresowani chcący część zieleńca (w tym budynek byłych szaletów) wykorzystać pod działalność gastronomiczną.
Modernizacja będzie kosztować 50 tys.zł
/SaM/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)

![Tragiczne zdarzenie w Ligocie Tworkowskiej. Wędkarz utonął w swoim samochodzie [ZDJĘCIA] Ligota Tworkowska, Stare Nieboczowy: Wędkarz utonął w swoim samochodzie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/ligota7-218x150c.jpg)

![Nowy ambulans, poradnia urologiczna i spory zastrzyk gotówki dla wodzisławskiego szpitala [ZDJĘCIA] Szpital w Wodzisławiu Śląskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/03/SZPITAL-WODZISLAW-218x150c.jpg)


