Tetraedr nagrodzony!

Teatr Tetraedr z Raciborza otrzymał Grand Prix XXXIV Tyskich Spotkań Teatralnych za spektakl pt. „Regał ostatnich tchnień” na motywach powieści Aglaji Veteranyi.Festiwal trwał od 21 do 25 kwietnia. Jury w składzie Irena Jun (aktorka, reżyser, pedagog, przewodnicząca jury), Ryszard Kalinowski (tancerz, choreograf z Lubelskiego Teatru Tańca, pedagog), Danuta Lubina-Cipińska (dziennikarka, krytyk teatralny) i Leszek Mądzik (reżyser, scenograf, twórca i dyrektor Sceny Plastycznej KUL w Lublinie) wyłoniło laureatów spośród 20 spektakli z Polski i Węgier prezentowanych w Teatrze Małym w Tychach.

„Regał ostatnich tchnień” został uznany najlepszym spektaklem tegorocznych Tyskich Spotkań Teatralnych. Reżyserką spektaklu jest Grażyna Tabor. Muzyka na żywo jest autorstwa Macieja Hanuska i Grażyny Tabor. W przedstawieniu występują: Joanna Nitefor, Kamila Besz, Katarzyna Janusz, Anna Jegerska-Michalska, Rafał Łachut, Joanna Mużelak i Mateusz Iwulski.

Już w niedzielę 29 kwietnia spektakl zostanie pokazany gościnnie na II Ogólnopolskiej Biesiadzie Teatralnej „Wejrzenia” w Maszewie na Pomorzu Zachodnim.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here