Niemieckojęzyczna redakcja radiowa w Raciborzu ma już 10 lat

Swoją działalność rozpoczęła w kwietniu 1997 roku produkcją magazynu niemieckojęzycznego z koncertem życzeń „Die Deutsche Stimme aus Ratibor”.Niemieckojęzyczna redakcja radiowa powstała jako projekt mniejszości niemieckiej na Śląsku i Instytutu Stosunków Zagranicznych IFA. Od początku swojej działalności, zespół redakcyjny skupiał młodych i ambitnych ludzi, którzy chcieli poznać dziennikarski fach i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Początki redakcji związane są z realizacją audycji „Die Deutsche Stimme aus Ratibor”, czyli niemieckojęzycznego magazynu z koncertem życzeń, wiadomościami, wywiadami, reportażami. Młody i pełen pomysłów zespół niemieckojęzycznej redakcji radiowej postanowił jednak zrobić krok w przód. I tak zrodził się pomysł, by stworzyć polsko-niemiecki program młodzieżowy „Mittendrin”. W tym programie można z kolei usłyszeć relacje z imprez kulturalnych, wywiady, mini słuchowiska, informacje kulturalne, sondy i przede wszystkim dużo muzyki. Obydwa programy emitowane są na antenie Radia Vanessa FM, na 100,3 FM.

W niedzielę 29 kwietnia w hali OSiR przy ul. Łąkowej odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. – Chcieliśmy zrobić coś, co zintergrowałoby mniejszość z większością. Dlatego zaprosiliśmy do wspólnej zabawy – wyjaśnia Łukasz Kocur z „Mittendrin”. Dla raciborzan wystąpiła orkiestra dęta Pišt – Piszczanki z Piszcza, mażoretki z grupy „Tęcza” z Raciborza, chór dziecięcy im. Eichendorffa z Raciborza, grupa taneczna „Tworkauer Eiche” z Tworkowa. Uczniowie ZSE zagrali „Śląski Tyjater”, a na deser organizatorzy zaplanowali koncert Uwe Weilera, popularnego piosenkarza niemieckiego, doskonale znanego słuchaczom audycji „Die Deutsche Stimme aus Ratibor”.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here