Zakaz wjazdu na objazd

W środę 9 maja zaskoczono kierowców zamknięciem, wcześniej zaadaptowanej na potrzeby objazdu, ul. Grobla.Droga służyła jako objazd do Brzezia. Po dwóch miesiącach ją zamknięto. Obecnie jadąc z Raciborza trzeba dojechać do centrum Markowic, dopiero za przejazdem kolejowym skręcić w prawo, w bardzo wąską dwukierunkową ul. Olimpijczyka. Z trudem mijają się na niej duże autobusy, samochody komunalne i większe samochody dostawcze.

Jak wiemy, wydano spore środki na remont drogi objazdu. Drogę z ruchu wyłączyła gmina, po tym jak do magistratu wpłynęło pismo PKP. Kolej podkreśliła, że natężenie ruchu na niestrzeżonym przejeździe przekracza dopuszczalne normy i aby ruch utrzymać, trzeba by zainstalować tam szlabany. Zbigniew Chmielarz z Wydziału Gospodarki Miejskiej tłumaczy, że ze względu na koszty i procedury urząd zdecydował, by drogę po prostu zamknąć. Koszt inwestycji, którą musiałby pokryć urząd, oscyluje wokół 200 tys.zł.

- reklama -


Na domiar w próżni zawisła koncepcja budowy ronda przy ul. Olimpijczyka. Według wcześniejszych zapowiedzi ZDW do użytku miało zostać oddane już w połowie kwietnia. Zarządowi udało się zdobyć pozytywną opinię policji i raciborskiego starostwa, ale sprawa utknęła w urzędzie marszałkowskim. Kiedy projekt przebudowy zaapceptuje, nie wiadomo.

Nie dość, że zamknięto drogę, która rozładowywała korki skumulowane na objeździe, a przyszłość ronda nadal nie jest wiadoma, to w newralgicznym rejonie policji wciąż jak na lekarstwo. Leszek Margas z raciborskiej drogówki przyznaje, że podczas długiego majowego weekendu patroli rzeczywiście tam brakowało, bo „były potrzebne gdzie indziej”. – Staramy się tam być o dwóch porach – rano od 5.30 do 9.30 i popołudniu od 14.00 do 17.00, ale nie zawsze się udaje – komentuje Margas.

Użytkownikom dróg nie pozostaje nic innego jak nadzieja na jak najszybsze zakończenie remontu mostu. I ten, póki co, jak podaje ZDW, idzie zgodnie z planem.

/SaM/

Czytaj także ZDW: Uruchomienie na moście pasa ruchu jest niemożliwe.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here