Pozdrowienia z Bolesławia.

Wspaniale zakończył się kolejny tydzień pracy w grupie specjalnej naszego przedszkola. W piątek 18 maja br. wybraliśmy się na wycieczkę do Bolesławia, wsi położonej niedaleko Raciborza.
W wycieczce wzięły udział dzieci z grupy specjalnej, ich rodzice oraz wychowawczynie i pani dyrektor przedszkola. W Bolesławiu odwiedziliśmy przedszkole, które okazało się miejscem wyjątkowo przyjaznym i przytulnym i gdzie nasze dzieci poczuły się od razu jak u siebie w domu. Bolesławskie dzieci pokazały nam przedstawienie
pt. ” Kozucha – Kłamczucha”.
Potem zostaliśmy zaproszeni do gospodarstwa rolnego państwa Burek. Tam dzieciaki z przejęciem przyglądały się zwierzętom hodowlanym, zaglądały we wszystkie tajemnicze zakamarki, siedziały na prawdziwym traktorze.
Ileż było atrakcji!
Zostaliśmy przy tym serdecznie ugoszczeni przez gospodarzy.
Na koniec była dodatkowa gratka – zwiedzanie wioski z wysokości autentycznego wozu konnego tyle, że ciągniętego przez traktor( ale cóż to szkodzi?). Można było za to konia pooglądać, a nawet pogłaskać i nakarmić.
Wróciliśmy do Raciborza pełni zachwytu krajobrazem Bolesławia i okolic, a przede wszystkim zauroczeni gościnnością tamtejszych ludzi. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć taką wycieczkę znowu.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Marii Bartosz za niezwykłą przejażdżkę specjalnie „wyszykowanym” wozem, Pani Cecylii Tomaszek za wspaniały występ dzieci przedszkolnych oraz Pani Urszuli Prochaska – Burek za przygotowanie i umożliwienie realizacji przedsięwzięcia.

- reklama -

Dorota Milej
nauczycielka w gr. specjalnej

Informacje o Bolesławiu
Zobacz artykuły na temat Bolesławia

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here