
W czwartek 24 maja ogłoszony został przetarg (w procedurze uproszczonej) na wykonawcę zadania. Przypomnijmy, że ZDW, na początku kwietnia, przygotował projekt zmiany organizacji ruchu na markowickim skrzyżowaniu. Do połowy kwietnia projekt został pozytywnie zaopiniowany przez policję i starostw, 16 kwietnia, został przekazany do zatwierdzenia przez marszałka. Decyzja została wydana 23 maja. ZDW ogłosił przetarg (w procedurze uproszczonej) na wykonawcę zadania. – Po wyłonieniu wykonawcy prawo przewiduje okres na uprawomocnienie wyboru, podpisanie umowy i okres na zrealizowanie przez wykonawcę zadania zgodnie z przetargiem. Do miesiąca rondo powinno być gotowe – podaje Krystian Dudek z ZDW.
/SaM/






![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)




![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)

![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




