Młodzi strażacy ochotnicy potrenują „ostro”

Zapowiadane zawody pożarnicze posłużą sprawdzeniu sprawności bojowej drużyn młodzieżowych Ochotniczych Straży Pożarnych ziemi raciborskiej.

Drużyny młodzieżowe ochotniczych straży pożarnych rywalizować będą 2 czerwca w sobotę w Krzyżanowicach w Międzynarodowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Drużyn Młodzieżowych CTiF. Początek zawodów o godz. 10.00 na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyzanowicach.

W zawodach udział wezmą zawodnicy w wieku 12-16 lat z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu raciborskiego oraz reprezentanci SDH Hať, SDH Píšť oraz SDH Šilheřovice.

- reklama -

Zawody składają się z dwóch konkurencji:
1) z rozwinięcia bojowego, które polega na zbudowaniu linii gaśniczej z czterech odcinków węża W-52, znajomości nazewnictwa sprzętu, wykonaniu czterech węzłów strażackich, oraz napełnieniu wodą zbiorniczka;
2) z biegu sztafetowego 9x45m, w czasie którego każdy zawodnik na swojej sztafecie ma odrębne zadanie do wykonania: m.in. pokonać ścianę drabiniastą czy przeskoczyć płotek.

W ubiegłorocznych zawodach najlepsi okazali się młodzi strażacy z OSP Krzyżanowice, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z OSP Owsiszcze, a trzecie miejsce na podium wywalczyli strażacy ochotnicy z OSP Bieńkowice II. 

Zawody, w których udział zapowiedziało 20 drużyn młodzieżowych OSP (w tym 3 z Czeskiej Republiki) honorowym patronatem objął Starosta Raciborski.
 
/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here