Festyn ekologiczny

Emocje na scenie – gorąco przed sceną. Starsi dopingują młodszych, młodsi nagradzają brawami starszych. Emocje na scenie – gorąco przed sceną. Starsi dopingują młodszych, młodsi nagradzają brawami starszych.

Najprawdziwsza scena – olbrzymia i taka prawdziwa – mówią przedszkolaki z 12, dookoła kolorowe stragany, przed sceną postacie w barwnych strojach. W tak przyjaznej atmosferze i pastelowej scenerii odbywał się Festyn Ekologiczny, na którym prezentowały się poszczególne placówki raciborskiej oświaty: od przedszkoli po gimnazja.

Program artystyczny o tematyce ekologicznej jak zwykle stał na najwyższym poziomie. Były scenki, inscenizacje, tańce, wiersze i piosenki.

Nauczyciele chętnie chwali się pracami uczniów, którzy przez cały rok szkolny wypełniali zadania ścieżki ekologicznej.


Festyn ekologiczny to również promocja zdrowia i zdrowego sposobu odżywiania
– mówi nauczycielka SP 15 Ewa Kubacka – dlatego uczniowie naszej szkoły swoje stoisko wyposażyli w tablice i modele przypominające o zdrowym stylu życia. Uzupełnieniem tego pokazu są dary w naturze: serwowane koreczki owocowo – warzywne.

Koreczki cieszyły się wielką popularnością wśród zebranej widowni, która smakując truskawki, delektowała się fantastycznym programem przygotowanym przez przedszkolaki, większe dzieci i młodzież gimnazjalną.

- reklama -Podczas festynu miało miejsce otwarcie VI Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2007. To impreza o zasięgu ogólnopolskim – mówił otwierający festiwal starosta raciborski Adam Hajduk – jedyny w Polsce festiwal ekologiczny – podkreślał z dumą . Uczestników festiwalu, którzy ściągnęli do Raciborza z całego kraju, gorąco przywitała główna organizatorka zabawy Elżbieta Biskup, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.Festiwal potrwa do 3 czerwca, a zakończy go Koncert Galowy laureatów. Program.

/BSp/
Zobacz fotogalerię.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here