Najmłodsi szachiści rywalizowali w MOS -ie

W poniedziałek 4 czerwca w Międzyskolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu najmłodsi szachiści rywalizowali w VII Powiatowym Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka. Patronat nad turniejem tradycyjnie objął Starosta Raciborski.Turniej od lat organizowany przez Zenona Sochackiego i Tadeusza Wójcika w tym roku przyciągnął rekordową liczbę 41 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach.  Ze względu na to, że turniej związany jest z obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka Starostwo Powiatowe w Raciborzu sponsoruje drobne upominki dla wszystkich uczestników. Na najlepszych czekają „poważniejsze” nagrody i dyplomy.
Pofesjonalnie przygotowany turniej wymagał rozegrania siedmiu rund. Rozgrywki trwały zatem kilka godzin, nikomu się jednak nie nudziło, a sportową rywalizację „dzielnie”  wytrzymali również najmłodsi.
Zdecydowanie najmłodsza Kamila Wierzbicka z Przedszkola Nr 13 w 18 osobowej stawce zawodników z dorobkiem 2,5 pkt zajęła 14 miejsce. Oczywiście za sam udział otrzymała „specjalny” upominek.W kategorii chłopców młodszych (uczniowie I i II klas) najlepszym okazał się pierwszoklasista Kamil Kalinowski , który ugrał 6,5 pkt, II miejsce zajął Robert Łuckiewicz, uczeń II klasy, a na trzecim uplasował się Jacek Nitychoruk również pierwszoklasista. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej najlepsza była Paulina Suchanek uczennica II klasy, która „ugrała” 4,5 pkt, wyprzedzając o 0,5 pkt Katarzynę Zalewską i pierwszoklasistkę Marysię Bara, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W tej kategorii dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami.
Wśród dziecząt starszych tym razem najlepsza okazała się Aleksandra Aniśko (SP 13) na drugim miejscu sklasyfikowana została Ola Wieczorek (SP1) a na trzecim Urszula Śnigurska (SP 15). Rywalizację chłopców z dorobkiem 6 pkt wygrał Marek Wieczorek (SP 4) przed Łukaszem Kwiatkowskim (Techn. Mechaniczne) i Bartkiem Cyconiem (SP Pawłów).
Tadeusz Wójcik prowadzący zajęcia szachowe w MOS-ie jest bardzo zadowolony z faktu dużego zainteresowania tą dyscypliną szczególnie ze strony dziewcząt. Tym bardziej, że dotychczas zawsze ich było za mało. To dobry znak dla rozwoju tej dyscypliny sportowej w kolejnych latach. Chłopcy którzy systematycznie uczęszczają na zajęcia również prawidłowo rozwijają swoje umiejętności i „powolutku” można wypatrywać następców Marka Stryjeckiego.    
/Piela/zobacz fotorelację

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here