Piosenka Xaviera Naidoo przyniosła nam sukces

Sukces duetu piosenką Xaviera Naidoo na VI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej30 maja 2007r. Grupa uczniów z naszej szkoły (pod opieką p. Z. Bednarskiej) wzięła udział w VI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

Gimnazjum nr 5 reprezentowały w kategorii duety: Joanna Zwierzyna i Aleksandra Gniewek , w kategorii soliści Marlena Hadamiec.

Duet zaprezentował piosenkę „Dieser Weg” – Xaviera Naidoo, a solistka „Irgendwie, irgendwo, irgendwann” z repertuaru Neny.

Wykonanie piosenki „Dieser Weg” spodobało się komisji i zostało nagrodzone II miejscem. Nasza solistka Marlena Hadamiec zajęła V miejsce w kategorii soliści.


Zabawa była bardzo udana, a prezentowane piosenki były na wysokim poziomie, zdolności uczestników zapewniły wysoki poziom imprezy. Uczestnikom gratulujemy głosu i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów.


Wrażenia Joanny Zwierzyny i Aleksandry Gniewek ( uczennice klasy trzeciej):

„Miałyśmy wielką tremę przed występem. Do końca nie byłyśmy pewne czy damy radę. Zaczęłyśmy ćwiczyć piosenkę miesiąc przed występem. Tak naprawdę to chciałyśmy spróbować swoich sił i nie liczyłyśmy na sukces. Dopiero gdy byłyśmy na miejscu, maiłyśmy nadzieję zdobyć jakieś wysokie miejsce. Nie do końca w to wierzyłyśmy, ale udało się!!! II miejsce. W dodatku był to konkurs wojewódzki i zdobyłyśmy dodatkowe 3 punkty do szkół ponadgimnazjalnych.”


„Stojąc na scenie myślałyśmy tylko o tym, aby bezbłędnie zaśpiewać. Nawet komisja podśpiewywała razem z nami. Najwidoczniej wyszło nam nieźle jeżeli zdobyłyśmy II miejsce.”

„Oczywiście trzeba tez wspomnieć, że otrzymałyśmy również nagrody i dyplomy.
Kończąc, namawiamy do udziału w takich konkursach. Może do was los również się uśmiechnie:)”

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here