
Uczniowie SP 15 Ula Śnigurska i Bartek Lebioda zajęli pierwsze miejsce w matematyczno – przyrodniczym konkursie EKOMAT.Zadania konkursowe przygotowali studenci III roku matematyki raciborskiej PWST.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele SP 15: B. Niedzielska, V. Urbas i T. Furman oraz doradca metodyczny matematyki M. Bugiel. Patronat nad konkursem sprawował starosta raciborski. Atrakcją konkursu była prezentacja multimedialna pt: „Osobliwości przyrodnicze Raciborza” przygotowana przez uczennice Gimnazjum nr 3: Karolinę Chacko i Patrycję Mielimąkę.
Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce – uczniowie ZSP 1 – Marta Marciniak i Adam Pieruszka
III miejsce – SP 1 – Asia Ptak i Piotr Kowol.




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)







![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![W SP15 odbył się kiermasz staroci [ZDJĘCIA] kiermasz staroci sp15 raciborz (15)](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/kiermasz-staroci-sp15-raciborz-15-1-218x150c.jpg)
![Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu [ZDJĘCIA] Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)

