W Raciborzu powstało Centrum Wolontariatu

Obecnie pomysłodawcy przygotowują się do stworzenia Banku Informacji o Wolontariacie oraz Biura Pośrednictwa Pracy dla Wolontariuszy.


Koordynatorki przedsięwzięcia: Iwona Cejmer i Roksana Wutzke


Na początku czerwca powstało w Raciborzu Centrum Wolontariatu. Działa w ramach stowarzyszenia ASK. Centrum ma koordynować wolontariat na terenie całego powiatu. Obecnie pomysłodawcy przygotowują się do stworzenia Banku Informacji o Wolontariacie oraz Biura Pośrednictwa Pracy dla Wolontariuszy.

Koordynatorkami Centrum są: Iwona Cejmer, Roksana Wutzke i Paulina Grzyb – studentki socjologii raciborskiej PWSZ. – Uważamy, że w Raciborzu jest duże zapotrzebowanie ze strony instytucji i organizacji na działalność wolontarystyczną, a także istnieje duży potencjał raciborzan, aby świadczyć tego typu usługi – twierdzi Iwona Cejmer. – Dlatego też postanowiłyśmy razem ze stowarzyszeniem ASK powołać Centrum, które w sposób profesjonalny i zorganizowany będzie zajmowało się promowaniem idei wolontariatu w Raciborzu – dodaje Roksana Wutzke. Zajmą się organizacją szkoleń dotyczących wolontariatu, realizacją tematycznych programów wolontarystycznych, pomocą dla działających i potencjalnych wolontariuszy w znalezieniu miejsca do rozwijania swojej aktywności, a także instytucjom i organizacjom zainteresowanym wsparciem ze strony wolontariuszy.

Projekt jest skierowany do wszystkich – ludzi młodych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, osób aktywnych zawodowo, ale i bezrobotnych, a także do osób starszych. – Kierujemy go do wszystkich organizacji, instytucji publicznych mających swoją siedzibę na terenie powiatu, ale i do osób indywidualnych zainteresowanych pomocą wolontariuszy – tłumaczy Paulina Grzyb.

/SaM/

Osoby zainteresowane mogą uzyskać wszelkie informacje w biurze Centrum Wolontariatu przy ul. Batorego 4/6d, nr tel.506944972, 512926518, 500442599; e-mail: [email protected].

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here