Hania Hołek

0

Solistka „Mirażu” Hania Hołek została zakwalifikowana do Międzynarodowych Warsztatów Piosenkarskich w Międzyzdrojach.

HANIA HOŁEK solistka zespołu wokalnego „Miraż” Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu decyzją Rady Artystyczno – Programowej ZAKR została zakwalifikowana do Międzynarodowych Warsztatów Piosenkarskich w Międzyzdrojach ( organizowanych od 1991 r. ).
Demo Hani zawierało „Modlitwę” z repertuaru zespołu Dżem, „Boskie Buenos” z repertuaru zespołu Maanam i piosenkę „Bo taka głupia” z repertuaru Piwnicy pod Baranami w Krakowie.
Hania,  uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, laureatka wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim ( I miejsce CANTO CANTARE 2006, I miejsce O ZŁOTE SZAROTKI NOWOTARSKIE 2006, PAPALI 2006, GAMA 2005 – ZŁOTA DZIESIĄTKA NAJLEPSZYCH MŁODYCH WOKALISTÓW POLSKICH, uczestniczka corocznej LETNIEJ AKADEMII JAZZU w Krakowie) i międzynarodowym ( Festiwal Piosenki w Wrexham ) konsekwentnie podwyższa swój warsztat wokalny.


Udział w tych warsztatach jest kolejną okazją do dalszego „szlifowania” talentu i umiejętności a także do pracy z profesjonalną orkiestrą i instruktorami.
Hania zmierzy się także z reprezentantami Litwy, Łotwy, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Szwecji, Danii, Rosji i Czech.
Organizatorzy warsztatów zapewniają uczestnikom konsultacje ze specjalistami w zakresie szkolenia głosu i interpretacji piosenki a także profesjonalny zespół muzyczny.
Warsztaty zakończone są koncertem, który jest kwalifikacją do półfinału Międzynarodowego Festiwalu Piosenki MALWY 2007.
Zgodnie z misją programu: „Warsztaty szkolą młodych, rokujących nadzieję piosenkarzy, którzy zapewnią zmianę pokoleniową polskiej estradzie oraz przyczynią się do popularyzacji i promocji – także za granicą – oryginalnej piosenki polskiej”  W koncercie konkursowym udział wezmą wyróżnieni uczestnicy warsztatów, laureaci Polonijnych Konkursów Piosenki Polskiej ( organizowanych w 7 krajach ) a także młodzi piosenkarze z Białorusi, Litwy, Rosji i Ukrainy corocznie zapraszani przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach wymiany.


Festiwal jest organizowany od 1992 r. przez Związek Polskich Artystów i Kompozytorów przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 Głównym celem Festiwalu jest obrona polskiej piosenki a także integracja, umożliwiająca wymianę doświadczeń i ożywienie współpracy kulturalnej.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here