Lato z „Itaką”

Raciborski Klub Osiedlowy „Itaka” przy ul. Pracy prowadzi zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje z miasta. Otworzył je piknik, z pieczeniem kiełbasek i pływaniem na rowerach wodnych po Zalewie Rybnickim. Codziennie, od poniedziałku do piątku, dzieci i młodzież zapisana na zajęcia klubu, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna” w Raciborzu, wyjeżdżać będą na pływalnię miejską w Oborze. – Mamy na liście zadeklarowanych już 166 dzieci, a będzie więcej. Wszystkim uczestnikom zajęć zapewniamy opiekę sześciu wykwalifikowanych wychowawców. Nad bezpieczeństwem na basenie, dodatkowo czuwają ratownicy z Ośrodka Sportu i Rekreacji. – powiedziała nam Jadwiga Osadcuch, kierowniczka Klubu Osiedlowego „Itaka”. Na miejsce kąpieliska, dzieci i młodzież dowożone są autobusami, finansowanymi przez miasto.

Program zajęć klubowiczów przewiduje także naukę tenisa ziemnego, którą poprowadzi Stefan Kachel. Przy współudziale pozostałych wychowawców zorganizują gry i zabawy sportowe, turnieje piłki nożnej i plażowej oraz naukę tańca.
Ponadto, uczestnicy zajęć wezmą udział w warsztatach teatralnych z udziałem krakowskiej aktorki, pani Bryk – Nowakowskiej. Zobaczą przedstawienie „Calineczka” Teatru Art – Re z Krakowa.

Dominika Osadcuch, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu kierować będzie warsztatami fotograficznymi i animacji filmowej oraz zajęciami plastycznymi z zastosowaniem technik graficznych.

Dodatkową atrakcją podczas niepogody będzie możliwość skorzystania z zaprzyjaźnionej kawiarenki internetowej.

Specjalną ofertą dla uczestników będą wycieczki krajoznawcze. I tak, 11. 07 pojadą do Wrocławia, a 20. 07 do Krakowa i Wieliczki. W dalszej kolejności planowane jest zwiedzanie Ogrodzieńca i Katowic oraz pięciodniowy pobyt w Zakopanem i na Słowacji. Opiekę nad dziećmi sprawuje w sumie dziewięciu wychowawców, w tym sześciu zatrudnionych dodatkowo przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowoczesna”, przy wsparciu finansowym miasta. Zajęcia od poniedziałku do piątku odbywają się w godzinach od 9 – 15.

/MarJon/

Szczegółowych informacji udzielają pracownice Klubu Osiedlowego „Itaka” Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna” przy ul. Pracy 21 w Raciborzu. Tel: 032 / 415 28 24.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here