W poradni uczą się i bawią

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna prowadzi Wakacyjne Warsztaty Umiejętności „Przez zabawę do nauki”.

W tym tygodniu w warsztatach udział wzięli uczniowie klas starszych szkół podstawowych. Zgodnie chórem stwierdzają, że warto w nich uczestniczyć.

Co przyciąga uczniów tuż po zakończeniu roku szkolnego do placówki oświatowej?Warsztaty to sposób na spędzenie wolnego czasu – mówi jedna z koordynatorek projektu Małgorzata Janiga – i to twórcze spędzenie czasu. Tu uczniowie mogą zrelaksować się po trudach roku szkolnego, bo uczymy technik relaksacyjnych, tu mogą spotkać ciekawych ludzi i nawiązać nowe znajomości. Poza tym warsztaty to przede wszystkim ciekawy i atrakcyjny sposób rozwijania swoich zdolności i umiejętności oraz poznawania swoich mocnych stron.

Zajęcia w poszczególnych grupach wiekowych odbywają się przez trzy kolejne dni. Każdego dnia opracowujemy inny temat – opowiada prowadząca zajęcia Margit Dereń. Pierwszego dnia dzieci oswajały sie ze stresem. Drugiego ustalały, jak polubić uczenie się. Proponujemy naszym uczestnikom nowe metody uczenia się, np. rozszerzamy słownik czynny, unikając schematycznego odtwarzania definicji. Pedagog Beata Kołodyńska zaprasza uczniów klas I – III na spotkanie 4, 5, 6 lipca w godzinach od 9.00 do 12.00 do Poradni przy ul. Jana 14 (na Ostrogu), bo wartość warsztatów tkwi w tym, że wyposażają one w nowe doświadczenia, które będzie można wykorzystać w przyszłości.W przyszłym tygodniu 10, 11, 12 lipca w godzinach od 9.00 do 12.00 zajęcia z gimnazjalistami poprowadzi m.in. Elżbieta Wdowiak. Zapewnia, że zastosowane niekonwencjonalne metody wyzwolą w uczestnikach warsztatów kreatywne myślenie, pozwolą im poznać swoje mocne strony, popatrzeć na siebie z dystansu, by odkryć w sobie dominujące rodzaje inteligencji. Psychozabawy pokażą młodzieży, w jakich sferach mogą rozwinąć swoje predyspozycje. Zabawy rytmiczne z elementami tańca mają usprawnić poszczególne części ciała.

Szczegółowe informacje pod numerem tel. Poradni 032 415 35 47.

/BSp/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here