Rowerem z „M 5”

Atrakcyjne zajęcia terenowe w parku zamkowym oraz wycieczki na dwóch kółkach po Raciborszczyźnie i Czechach czekają na dzieci i młodzież w klubie osiedlowym przy ul. Książęcej. – Od uczestników wyjazdów na dwóch kółkach wymagamy posiadania karty rowerowej, obowiązkowo kasku dla ochrony głowy. Należy też ubrać się stosownie do warunków pogodowych i warto odpowiednio wcześnie zadbać o sprawny rower. – mówi Józef Kuźmiński, szef Klubu Osiedlowego „M 5” przy miejscowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna”.

Od początku wakacji w prowadzonych przez klub zajęciach wzięło udział 116 dzieci. Dziennie, ponad 80 z nich wyjeżdża autobusem, opłacanym przez miasto na pływalnię miejską do Obory. W dalszych planach uwzględniono także wyjazdy na kąpieliska w Szymocicach i Stodołach (na peryferiach Rybnika).

Dzieci ponadto uczestniczyć będą w turniejach sportowych piłki nożnej, siatkówki plażowej i grać w kręgle na pobliskich boiskach podstawówki i Gimnazjum nr 2 oraz w parku nad Odrą. W wakacyjnych planach uwzględniono też wyjazdy turystyczno – krajoznawcze (najbliższy 12 lipca) do Krakowa i Wieliczki, Wisły, w Kotlinę Kłodzką i do Tarnowskich Gór, a także zwiedzanie ogrodów zoologicznych w czeskim Ołomuńcu i Wrocławiu. W około 40 km oddalonej od Raciborza miejscowości Chrósty, dzieci odbędą przejażdżki konne (bryczkami i wierzchem z zabezpieczeniem).

Na sierpień planowany jest spektakl zawodowego teatru z Wrocławia. Podczas niepogody przewidziano zajęcia plastyczne w pomieszczeniach klubowych i informatyczne w pracowni komputerowej zaprzyjaźnionego gimnazjum.

Opiekę nad uczestnikami sprawuje 10 nauczycieli i studentów z uprawnieniami, w tym sześć osób dodatkowo zatrudnionych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowoczesna”, przy wsparciu finansowym miasta. Zajęcia odbywają się w godzinach od 9 – 15, od poniedziałku do piątku.

/MarJon/

Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Klubie Osiedlowym „M 5” przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna”, ul. Książęca 14 w Raciborzu. Tel: 032 / 415 29 62.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here