Wstąp do „Cegiełki”

Ponad 150 uczestników zapisało się już na wakacyjne zajęcia do Klubu Osiedlowego „Cegiełka” w dzielnicy południowej miasta. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15 dzieci i młodzież mają tu zapewnioną opiekę sześciu, specjalnie w tym celu zatrudnionych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowoczesna” wychowawców oraz trzech osób pracujących na stałe.

Po odwiedzinach w zaprzyjaźnionych Chróstach na Opolszczyźnie, gdzie dzieci mogły sprawdzić umiejętności w dosiadaniu czworonożnych rumaków, kolejne czwartki stoją w „Cegiełce” dniami wyjazdowymi. – W niepogodę uczestnicy zajęć przebywają na kąpielisku w Tarnowskich Górach. Koszt takiego wyjazdu jest niewielki, bo dzieci opłacają sobie bilet wstępu 7 zł, a my dofinansowujemy podróż, czyli resztę z 15 zł. – informuje Jerzy Rutowicz, pełniący obowiązki wychowawcy zatrudnionego na okres akcji letniej.

Przy pięknej pogodzie dzieci wyjeżdżają na basen do Obory, dowożone autobusami prywatnej linii. – Płacą symboliczną złotówkę, a Spółdzielnia „Nowoczesna” wydaje drugą. Resztę finansuje miasto. – podpowiada J. Rutowicz z klubu „Cegiełka”.

Aktualnie rodzice zapisują dzieci na kolejne wycieczki, turystyczno – krajoznawcze do Ustronia i Skoczowa na 12 lipca oraz do Krakowa na 19.07.

W najbliższy piątek dzieci wybiorą się do Kina „Bałtyk” na film o dalszych przygodach ulubionego bohatera Shreka. W programie zajęć klubowych znajdują się ponadto zajęcia plastyczne, prowadzone stale przez Romana Szczasnego. Są też zabawy sportowe, gra w tenisa stołowego, w kręgle, turnieje piłki nożnej i plażowej, które odbywać się będą w Hali Sportowej RAFAKO i na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zajęcia trzech spółdzielczych klubów osiedlowych „Nowoczesnej” (Cegiełka”, „M 5”, „Itaka”) odbywać się będą do 17 sierpnia. Zakończy je uroczyste podsumowanie, połączone z zabawą dla wszystkich uczestników.

/MarJon/

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Klubu Osiedlowego „Cegiełka” przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna” , ul. Chodkiewicza w Raciborzu. Tel: 032 / 415 23 56

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here