Kolejny występ z cyklu „Młoda Estrada”

28 lipca, po raz kolejny raciborzanie mogli się przysłuchiwać wyczynom wokalnym młodych artystów.

Lato promocji było pomysłem dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Elżbiety Biskup. Ideę zaczerpnęła za granicą – to tam, konkretnie w słonecznej Italii, po raz pierwszy zetknęła się z muzycznymi wieczorkami, na których to młodzi wykonawcy pokazują na co ich stać. Propozycja spodobała się Agnieszce Busuleanu, wieloletniej wychowance MDK-u, zdobywczyni wielu ogólnopolskich, prestiżowych nagród, która wzięła na swoje barki prowadzenie "Młodej Estrady".

28 lipca, po raz kolejny raciborzanie mogli się przysłuchiwać wyczynom wokalnym młodych artystów. Z "W czasie deszczu dzieci się nudzą" wystąpiła młodziutka Daria Soszyńska, od roku zasilająca szeregi raciborskiego MDK-u. Dziewczynka zdobyła w tym roku drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych na Ogólnopolskim Festiwalu Ekologicznym w Raciborzu. Po Darii mikrofon przejęła jej starsza siostra Joanna, zdobywczyni pierwszego miejsca na OFE.

Tego wieczoru zaśpiewały także: Marzena Mika, Agnieszka Miśków, wokalistka młodzieżowego zespołu "Miraż", Klaudia Stabik – zdobywczyni drugiej nagrody w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na OFE, laureatka wielu nagród, uczestniczka tegorocznej Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Krakowie. Wieczór swoim występem zakończyła Agnieszka Busuleanu, na co dzień instruktorka MDK-u, specjalizująca się w piosence aktorskiej.


/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here