Bezdomni do biurowca

Do końca przyszłego roku raciborscy bezdomni zamienią dotychczasową siedzibę na biurowiec, zajmowany niegdyś przez Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną przy ul. Wiejskiej, dowiedzieliśmy się w raciborskim magistracie.

Odbyło się tam robocze spotkanie w sprawie modernizacji domu dla bezdomnych. Omówiono projekt, opracowany przez architektów z firmy, która wygrała przetarg na modernizację domu dla bezdomnych i noclegownię.

Budynek w dzielnicy Ocice przy ul. Wiejskiej, przeznaczony na nową siedzibę dla osób bezdomnych, został już zakupiony przez gminę. – Uzgadniamy ostateczną koncepcję projektu budowlanego. Do końca sierpnia powstanie dokumentacja i kosztorys. Dokumenty budowlane złożymy w Banku Gospodarstwa Krajowego. Tam, starać się będziemy o uzyskanie 40% dofinansowania przedsięwzięcia z budżetu państwa, z puli przeznaczonej na pomoc osobom bezdomnym. Inwestycję chcemy zmieścić w kwocie 2 mln zł. – powiedział nam prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Prace ruszą wczesną wiosną przyszłego roku, po decyzji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowa siedziba raciborskich tułaczy, pomieści około 50 pensjonariuszy. Zasiedlą budynek do końca przyszłego roku, przed rozpoczęciem zaplanowanej budowy zbiornika Racibórz.

Zamieszkiwany dotychczas przez kloszardów, usytuowany w koronie wałów dom, ulegnie likwidacji.


/MarJon/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here