Harcerze uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Gdy 1 sierpnia w Warszawie syreny przypomniały o godzinie „W” przed raciborskim kościołem NSPJ harcerze przygotowywali się do udziału we mszy, by w ten sposób uczcić pamięć poległych powstańców.
To fantastyczna inicjatywa raciborskiego harcerstwa – zauważył parafianin pan Henryk – niby tylko symboliczny udział, ale dopóki młodzież pamiętać będzie o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dopóty pamięć o powstańcach trwać będzie.

We mszy udział wzięli przedstawiciele: II Raciborskiej Drużyny Harcerek „Źródło”, I Raciborska Gromada Zuchów Biedronki z „Bajkowej Krainy”, II Raciborska Gromada Zuchów „Dziki Las”, I Raciborska Drużyna Harcerzy Karacena im. Jana III Sobieskiego, II Raciborska Drużyna Harcerzy „Światowid”, I Raciborska Gromada Zuchów „Elfy z Gór Inis”.
Wypełniamy ideę harcerstwa – mówią harcerze – a na nią się składa ukierunkowana prawem harcerskim służba Bogu, Ojczyźnie i bliźniemu.Są tacy piękni w tych swoich mundurach – wzdycha starsza pani. Zrobili na mnie ogromne wrażenie i swoją postawą i tym wejściem w szyku do kościoła.
/BSp/

Czytaj również 63. rocznica 63 dni

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here