Absolut na scenie

Podczas Letniej Sceny Promocji Młodej Estrady na zaproszenie MDK i UM Racibórz wystąpił zespół ABSOLUT. 1 września grupa da koncert po czeskiej stronie w gminie Petrovice.


Zespół wokalny ABSOLUT powstał 4 lata temu z udziałem młodych ludzi marzących o śpiewaniu. Naprzeciw tym oczekiwaniom stanęła Karina Kuśnierz- na co dzień nauczyciel sztuki i objęła rolę rolę impresario zespołu.  Grupa najzdolniejszych uczniów stanowiła trzon zespołu wokalnego, który za swoją siedzibę obrał Wiejski Ośrodek Kultury w Gołkowicach. Obowiązki prowadzenia zespołu przejął Dawid Koczy. Wokalista miał już na swoim koncie udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Krakowie, kilkuletnią współpracę z Elżbietą Zapendowską i Andrzejem Głowackim, a także pobierał prywatne lekcje śpiewu u nauczycieli m.in: Michaela Jacksona, Cher, Pavarottiego czy Madonny.


 

Grupa otwarta jest na wszystkich młodych ludzi, ale kandydaci muszą sprostać oczekiwaniom i wysokim wymaganiom. Po wielogodzinnych próbach spędzonych na ciężkiej pracy, ćwiczeniach emisyjnych, poznawaniu swoich możliwości oraz pokonywaniu własnych słabości młodzi wokalni adepci rozwijają także swoją wrażliwość i świadomość artystyczną.

Do tradycji zespołu wpisały się coroczne, jesienne autorskie koncerty, podczas których młodzi wokaliści wykonują największe przeboje klasyki polskiej piosenki.
Widowiskom towarzyszą pokazy multimedialne oraz przygotowywane specjalnie na tę okazję układy choreograficzne. Dodatkową atrakcją dla widzów były występy zapraszanych gwiazd. Wystąpiły m.in: Marzena Korzonek, Hania Hołek (laureatka m.in. programu „Twoja droga do gwiazd”) oraz Karolina Sumowska z Malborka, która tak jak wokalistka z Raciborza zyskała popularność po występie w programie „Szansa na sukces”. Warto również wspomnieć, że każdy z koncertów połączony był z wystawą sztuki współczesnej.Kamila Kuśnierz4 sierpnia ABSOLUT wystąpił na zaproszenie MDK i Urzędu Miasta Racibórz podczas Letniej Sceny Promocji Młodej Estrady Racibórz 2007 oraz w Ujsołach podczas jednej z najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce i w Europie w ramach 44 Tygodnia Kultury Beskidzkiej. 1 września ABSOLUT będzie reprezentować gminę Godów po czeskiej stronie w gminie Petrovice.


Solistką zespołu wokalnego ABSOLUT jest Judyta Siekiera, która wywalczyła wyróżnienie specjalne w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na VI Raciborskim Festiwalu Ekologicznym Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2007 o Zasięgu Ogólnopolskim. Judyta otrzymała również zaproszenie z rąk przewodniczącej konkursu piosenki prof.dr hab. Renaty DANEL w postaci konsultacji na Akademii Muzycznej w Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrykowej ( w październiku 2007). Judyta jest również laureatką I miejsca (w kateogii wiekowej od 17-22 lat ) w VII Radlińskim Turnieju Piosenki Dzieci i Młodzieży- 2007. Na tym samym przeglądzie o zasięgu wojewódzkim, bezkonkurencyjna okazała się również Kamila Kuśnierz, która zdobyła nagrodę GRAND PRIX.


/oprac. BSp/


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here