Most na ul. Gliwickiej ze ścieżką rowerową

Podjęto decyzję co do terminu rozpoczęcia remontu mostu przy ul. Gliwickiej – roboty ruszyć mają wczesną wiosną przyszłego roku. – Nie chcemy czekać, odkładać tego na następne lata. Chcemy zrobić to jak najszybciej po oddaniu do użytku mostu przy Rybnickiej – mówi prezydent Mirosław Lenk. – Wiemy już jakie uciążliwości wiążą się z tego typu pracami. Trudno. Modernizacja jest konieczna, bo obiekt jest już w złej kondycji – dodaje Lenk.
Prezydent uważa jednak, że niedogodności jakie ze sobą pociągnie przyszły remont, będą mniej dokuczliwe niż te, które kierowcy muszą znosić obecnie. – Poszerzenie ul. Rybnickiej o dodatkowy pas (więcej w Na ul. Rybnickiej pojawi się trzeci pas ruchu) powinno problem choć w części załagodzić – uważa Lenk.

Odcinek drogi od mostu aż do Markowic ma się doczekać nowej nawierzchni i jak zapowiada prezydent, roboty (wraz z wykonaniem kanalizacji) będą realizowane równocześnie z remontem mostu. Natomiast po jednej stronie obiektu (nie podjęto jeszcze decyzji, po której), jak podaje magistrat, powstać ma ścieżka rowerowa, którą będzie można dojechać aż do Markowic (czytaj również Raciborzanie walczą o ścieżki rowerowe).
– Na moście ruch pieszy jest znikomy, dlatego podjęliśmy decyzję o poświęceniu jednego z chodników dla rowerzystów – mówi Lenk.

Na realizację remontu mostu niebawem zostanie ogłoszony przetarg.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here