Pożegnanie Lata w Kuźni Raciborskiej

W dniach 25-26 sierpnia br. w Kuźni Raciborskiej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbył się festyn pod nazwą „Pożegnanie Lata”.

Dwudniowy festyn poprzedziły gminne zawody strażackie, rozegrane na osiedlowym boisku. Zmagania wygrała drużyna OSP z Jankowic. Drugie miejsce zajęli strażacy z Turza, a trzecie z Siedlisk. Gospodarze zawodów, czyli drużyna z OSP w Kuźni Raciborskiej została zdyskwalifikowana. W klasyfikacji drużyn kobiecych, zwycięstwo odniosła OSP z Siedlisk, na drugim miejscu uplasowała się kadra z Jankowic. W grupie młodzieży najwyższe podium przypadło ponownie drużynie jankowickiej, a drugie Siedliszczanom.Jeszcze w trakcie trwania zawodów, na scenie pod namiotem rozpoczęły się występy zespołów artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Przed publicznością wystąpił m. in. Kabaret „Mondeliki”, kierowany przez Barbarę Gromotkę.Kolejnym punktem sobotniej imprezy był program skierowany bezpośrednio do dzieci. Tematem zabaw były „Szalone podróże dookoła świata”. O godzinie 18. rozpoczęła się część biesiadna. Imprezowiczom przygrywał zespół FIESTA. Występom towarzyszyły pokazy magicznych sztuczek, które serwował mistrz Cornelli.Wieczór bezapelacyjnie należał do popularnego Kabaretu AFERA. Rafał Piechota, Piotr Rychter oraz Sławomir Stawny przez półtorej godziny fantastycznie rozbawiali kuźniańską publiczność.Przedostatnim punktem sobotniej imprezy było widowisko „Tańczące Fontanny”.

X edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Pożaru 1992 roku rozpoczęła drugi dzień festynu. O rajdzie więcej w artykule Szlakiem Pożaru 1992.W niedzielne popołudnie, podobnie jak w sobotę, na przyszkolnym placu nie zabrakło zabaw dla dzieci. Rozrywkę zapewniały dmuchane zamki i skoki na batucie. W programie przygotowanym przez organizatorów był także konkurs karaoke. Starszą publiczność zabawiał na scenie zespół Disco Fool.Około godziny 19.00 nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom rajdu. Nagrodą główną i zarazem najcenniejszą był rower.Wieczorny program rozpoczął występ znanego i lubianego greckiego zespołu Orfeusz z liderem Nikosem Rusketosem. Zarówno sobotni, jak i niedzielny festyn zakończyła zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół BOSS./Cancer/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here