Szlakiem Pożaru 1992

26 sierpnia 2007 r. w Kuźni Raciborskiej odbyła się X edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Pożaru 1992 r.

Na stracie w to piękne i słoneczne popołudnie stawiło się 132 zawodników. Start i meta rajdu znajdowały się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Piaskowej 28.

Uczestników rajdu podzielono na dwie kategorie: do 13 lat (rocznik 1994 i wzwyż) oraz powyżej 13. roku życia (do roku 1994). Najmłodszym uczestnikiem rajdu okazał się 3-letni mieszkaniec Kuźni – Kacper Powroźnik, najstarszym zaś Roman Depta z Rydułtów.Na trasie liczącej 24 km długości znajdowało się 7 punktów kontrolnych, na których uczestnicy rajdu mogli zdobywać punkty liczące się w klasyfikacji ogólnej.

Konkurencje na poszczególnych punktach przedstawiały się następująco:


– Gra pamięciowa, polegająca na zapamiętaniu, a potem szybkim odnalezieniu na tabliczce podanych przez kontrolera cyfr;
– Strzał z wiatrówki do tarczy;
– Rzut kostkami do gry;
– Rzut piłeczką do „pajaca”;
– Test z wiedzy o pożarnictwie;
– Rzut lotką do tarczy;
– Test ze znajomości strażackiego sprzętu (dorośli) oraz napełnienie plastikowego kubeczka wodą z pompy (dzieci).Zadaniem uczestników rajdu nie była jazda na czas; liczyła się wyłącznie ilość zdobytych punktów.


Nagrody dla uczestników rajdu rozlosowywali m. in. Poseł Henryk Siedlaczek, Burmistrz Rita Serafin i Dyrektor MOKSiR-u Mariola Trepiszczonek.


Zwycięzcą rajdu w młodszej kategorii wiekowej został K. Powroźnik (61 punktów), w starszej natomiast Renata Bartoń z Budzisk (62 punkty).Nagrodę główną – rower – otrzymał Sławomir Burgieł z Kuźni Raciborskiej./Cancer/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here