Nowy rok szkolny

W pierwszy poniedziałek września w szkołach rozpoczął się kolejny rok nauki.
W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz, tj. w szkołach podstawowych, zespołach szkolno-przedszkolnych i gimnazjach, w roku szkolnym 2007/2008 uczyć się będzie ogółem 4955 uczniów.
Do szkół podstawowych uczęszczać będzie 3053 dzieci.
Po raz pierwszy naukę w szkołach podstawowych rozpocznie 440 pierwszoklasistów.Do czterech raciborskich gimnazjów: G1 przy ul. Kasprowicza, G2 na Ostrogu, G3 przy ul. Żorskiej, G5 przy ul. Opawskiej uczęszczać będzie 1902 gimnazjalistów.

W przedszkolach zajęcia z nowym rokiem szkolnym rozpocznie 1449 przedszkolaków.Nowy rok szkolny przyniósł zmiany organizacyjne. Jak informuje Ludmiła Nowacka zastępca prezydenta Raciborza – w dotychczasowej Szkole Podstawowej Nr 2 w dzielnicy Płonia, działalność rozpoczął Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3. Jego dyrektorem została pani Danuta Depta. Zmienił się również dyrektor Szkoły Podstawowej numer 5, którym został Jan Goldman. W jego miejsce w Szkole Podstawowej nr 6 obowiązki dyrektora pełni pani Edyta Marczinska. Nowego dyrektora ma również Przedszkole nr 15, którym jest pani Urszula Frydel.
Na zdjęciach uczniowie: G1, G Dwujęzyczne, SP 15, SP4.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here