Nowoczesna hala sportowa w Rudniku gotowa do zajęć sportowych

Od 1 września 2007 r. gmina Rudnik może być dumna z tego, że na jej terenie znajduje się największa, pełnowymiarowa hala sportowa w powiecie raciborskim.

Na parkiecie hali mogą się odbywać mecze ligowe w piłce siatkowej, piłce ręcznej, koszykówce czy też halowej piłce nożnej. Wyznaczone na hali boiska pozwalają również na grę w badmintona i tenisa ziemnego.W dniu 7 października 2005 r. rozpoczęto budowę hali sportowej w Rudniku. Początki nie były łatwe, ale wraz z upływem czasu przyszła hala sportowa miała coraz więcej zwolenników. Po roku i pięciu miesiącach w dniu 24 maja 2007 r. zakończono prace budowlane. Wielka w tym zasługa wykonawcy – Firmy Borbud z Raciborza.
Hala oficjalnie została otwarta w dniu 1 września 2007 r. W ciekawie przygotowanej uroczystości uczestniczyli posłowie ziemi raciborskiej, władze powiatu i gminy, a także wiele osób na codzień związnych z organizacją i udziałem w sportowym życiu ziemi raciborskiej. Wszyscy zajęli miejsca na liczącej 200 miejsc widowni.Największą część uroczystości otwarcia wypełnił program obemujący pokazy sportowe z różnych dyscyplin akcentując duże możliwości w szybkiej zmianie sposobu wykorzystania obiektu, podkreślająć wielofunkcyjność. W życiu codziennym hala wykorzystywana będzie przede wszystkim przez młodzież szkolną. Dzięki zamontowanej kurtynie wyciszającej hala może być idealnie wykorzystrywana do prowadzenia zajęć sportowych dla kilku grup jednocześnie. Niewątpliwie dodatkowym atutem obiektu jest siłownia i salka do gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć muzyczno-ruchowych. Ponadto pod trybunami znajdują się magazyny na sprzęt sportowy. Dodatkowe pomieszczenia na piętrze wykorzystano na szkolną bibliotekę i trzy klasy przeznaczone do nauki najmłodszych uczniów w nauczaniu zintegrowanym.Dyrektor szkoły Mariusz Kaleta podkreślił, że ogromnie się cieszy, z faktu że uczniowie tej szkoły mają wspaniałe warunki do nauki i uprawiania sportu, j ednocześnie zachęcając wszystkich mieszkańców gminy, kluby sportowe i wszelkie instytucje do organizowania imprez sportowych w tej hali. Hala jest dostępna codziennie od godz.16.00 do 22.00 w blokach 90 min. (oczywiście za wyjątkiem wcześniejszych rezerwacji na organizację zawodów sportowych).Pierwszy poważny „chrzest sportowy” hala przejdzie 22 września podczas całodziennego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Rektora PWSZ w Raciborzu.  W turnieju odbywającym się pod patronatem władz samorządowych gminy i powiatu udział potwierdziły czołowe drugoligowe drużyny (MKS MOS Będzin, MCKiS Jaworzno, JUVENTUR Wałbrzych i  KS AZS – RAFAKO Racibórz – akademiccy Mistrzowie Polski)


/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here