Weź udział w akcji „Sprzątanie świata”

W tym roku ciekawą ofertę złożył raciborzanom Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta, który umożliwił zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Racibórz od lat bierze udział w światowym „Sprzątaniu świata”. Co roku w akcji brała udział przede wszystkim młodzież szkolna, która starała się uprzątnąć wyznaczone tereny.


Teraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM wyznaczył 2 punkty, gdzie można było złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: plac Długosza na przeciw byłej stacji paliw i przy ul. Opawskiej na miejscu byłego targu. Wśród przyniesionych sprzętów prym wiodły monitory, ale wyładowane bagażówki wywoziły również: odkurzacze, opiekacze, lodówki i inny sprzęt AGD.To świetna akcja oceniają raciborzanie, przynoszący na miejsce zbiórki niepotrzebne urządzenia elektryczne. Fantastyczne w tym wszystkim jest to, że mieszkańcy przynoszą nie tylko wielki gabarytami sprzęt, który trudno usunąć samodzielnie, ale również drobiazgi: miksery, radyjka, opiekacze, tostery, czyli to co kiedyś bez skrupułów lądowało w śmietnikach. Teraz wielu zastanawia się nad segregowaniem i właściwym zagospodarowaniem odpadów, mając na uwadze ekologię.


Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się jeszcze w dniu 15 września w godzinach od 9.00 do 16.00.


Dodatkową atrakcją akcji jest zielony upominek. Osoba, która w tych oddaje zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny otrzymuje w zamian zieloną nagrodę w postaci sadzonki (do wyczerpania zapasu). Drzewka i krzewy pochodzą ze szkółki w Czyżowicach.


/BSp/- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here