Zawody Pucharu Świata w Pogrzebieniu

W niedzielę 23 września na wzgórzu Pogrzebień odbędą się VIII Międzynarodowe Zawody Modeli Latających w klasie F1E o Puchar Starosty Raciborskiego zaliczane do punktacji Pucharu Świata.

W tym roku oprócz corocznie startujących Rumunów, Austriaków, Czechów, Słowaków udział w zawodach potwierdziło również dwóch zawodników z USA. Organizatorzy liczą na liczny udział polskich modelarzy z Nowego Targu, Gliwic, Rybnika. Racibórz będzie reprezentowany przez dwóch zawodników. 


Dodatkowo tego samego dnia po raz siódmy zawodnicy Aeroklubu Polskiego będą rywalizować w tej samej klasie F1E w zawodach Pucharu Polski o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Racibórz.
Tradycyjnie Wójtowie Gmin Kornowac i Lubomia objęli swoim patronatem zawody Drużynowej Ligi Miast i Gmin Europejskich.


W niedzielę pierwsza kolejka lotów rozpocznie się o godz.10.00 i następne o każdej pełnej godzinie. Organizatorzy przewidują 5 kolejek lotów i ewentualne dogrywki. Przerwa w lotach między 13.00 a 14.00. Ostatnia regularna kolejka lotów rozpocznie się o godz.15.00 a potem ewentualne dogrywki. Dojazd do pola startowego z drogi Pogrzebień – Lubomia (ul. Lubomska 52).


Uroczyste dekoracje odbędą się się w pałacu w Pogrzebieniu (u sióstr salezjanek) początek uroczystości o godz.18.00. Głównym organizatorem ze strony Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych jest Marek Łysakowski.
   


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here