Most i lewoskręt zakończą w tym samym czasie?

– Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że most oddamy do użytku zgodnie z terminem – twierdzą w Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Jak informuje Krystian Dudek rzecznik ZDW w tej chwili na remontowanym moście przy ul. Rybnickiej odbywają się już prace wykończeniowe. – Do końca października mamy nadzieję most otworzyć. No, pod warunkiem, że zakończą się do tego czasu roboty związane z budową lewoskrętu – mówi Dudek. Powiatowy Zarząd Dróg do pracy na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej i Piaskowej zabrał się w połowie września. – Jeden pas kierujący zarówno w lewo jak i prosto powoduje korki. Chcemy to zmienić, tym bardziej, że w tej okolicy zwiększył się ostatnio przepływ samochodów – mówi Jerzy Szydłowski, dyrektor PZD. Poza przebudową oraz położeniem nowej nawierzchni, prace mają objąć także przekładkę chodników, wykonanie nowej podbudowy, podłączenie do odprowadzania wód opadowych. Zmianie ulegnie również oznakowanie pionowe i poziome.
- reklama -

Czy roboty zakończą się przed oddaniem do użytku remontowanego mostu? – to pytanie zadaje sobie dziś niejeden kierowca. Dyrektor Szydłowski ma nadzieję, że tak. Zaznacza jednak, że przeprowadzanie procedur trwa, a „on musi przestrzegać prawa”. – Po drodze zdarzają się różne niespodzianki. Mieliśmy problem m.in. z energetyką – przyznaje Szydłowski.
Poza lewoskrętem mają położyć nowe chodniki, powstać ma też ścieżka rowerowa (czytaj więcej w Most oświetlony i ze ścieżką rowerową?). W tej chwili trwa wymiana instalacji kanalizacyjnej. – Wykonawca miał się tym zająć dopiero w przyszłym roku, ale skoro nawierzchnię robimy już teraz, niedorzeczne byłoby za rok na nowo rozkopywać nową drogę – mówi dyrektor. PZD wzięło się też za ul. Piaskową. Ruch nie został tam wstrzymany, jednak wprowadzono ograniczenie prędkości.


Po robotach przy ul. Rybnickiej, przyjdzie czas na Gliwicką. Remont tamtejszego mostu ruszyć ma najpóźniej w marcu. Prezydent Mirosław Lenk na ostatniej sesji informował radnych, że ruch na obiekcie ma zostać wstrzymany jednak dopiero w kwietniu. Wcześniejsze prace przy konstrukcji mostu będą prowadzone przy pełnym ruchu.

Tymczasem gdy tylko ZDW upora się z pierwszym remontem, przy ul. Olimpijczyka rozpocznie się budowa kanalizacji. Prezydent obiecuje jednak, że częściowe zamknięcie funkcjonującego tam obecnie objazdu nie sprawi kierowcom większego problemu. – Będą przecież czynne oba mosty – uspokaja Lenk. Roboty na moście pełną parą (z wyłączeniem ruchu) mają ruszyć dopiero po zakończeniu robót kanalizacyjnych.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here