Ekstraliga kobiet : RTP „Unia” punktuje na wyjeździe

W meczu szóstej kolejki Ekstraligi piłki nożnej kobiet RTP „Unia” Racibórz zremisowała z faworyzowaną w tym spotkaniu drużyną KKPK „Medyk” Konin 0:0.

W podstawowej jedenastce raciborskiej "Unii" na lewej obronie mecz rozpoczęła Agnieszka Różkowska. W środku pomocy zagrały Daria Kasperska z Martą Sęgą. Jednak po kilku ofensywnych akcjach "Medyka" konieczna była jeszcze jedna korekta ustawienia. Agnieszka Różkowska zamieniła się pozycjami z Kamilą Dardą. Od tego momentu w zasadzie została uporządkowana gra w defensywie raciborskiej "Unii" i można było myśleć o wyprowadzaniu groźnych kontrataków. Niestety w tym elemencie "raciborzankom" trochę brakowało płynności.  


Bezbramkowa pierwsza połowa spotkania wywołała pożądany efekt. W drugiej połowie zawodniczki drużyny gospodarzy walczyły nie tylko z "Unią" ale i uciekającym czasem. Powszechnie wiadomo, że gdy się gra pod taką presją to zdobycie gola często staje się bardzo, bardzo trudne. Tak było i tym razem.


W drugich 45 min w zasadzie tylko raz było bardzo groźnie po bramką "Unii", ale wtedy bardzo przytomnie zachowała się Kamila Darda. Konsekwentna gra w obronie i szukanie swojej szansy na zdobycie gola z kontry okazały się taktyką na miarę jednego punktu dla raciborskiej "Unii". Sprawiedliwy remis, chociaż ostatnie 10 minut spotkania nawet z lekkim wskazaniem na "Unię".           
Ze względu na sprawy osobiste trenera Remigiusza Trawińskiego w tym spotkaniu wyjątkowo zastąpił Józef Teresiak, któremu asystował Andrzej Jasiński. Temu pierwszemu najbardziej żal sytuacji z 87 min, kiedy to Natalia Surma zamiast oddać strzał na bramkę starała się jeszcze dogrywać do Pauliny Kawalec, która niestety była na pozycji spalonej. W ocenie trenera tak czy inaczej w tym przypadku remis należy traktować jako sukces.W "ekstraligowej" tabeli na prowadzeniu drużyna AZS Wrocław, która po 6 meczach ma 15 pkt i o 2 pkt wyprzedza KKPK "Medyk" Konin. Raciborska "Unia" jest na czwartym miejscu z dorobkiem 6 pkt.
W przyszłą sobotę 20 października o godz.15.00 na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu RTP "Unia" zagra bardzo ważny mecz z drużyną Gol Częstochowa. Zdobycie 3 pkt w tym spotkaniu pozwoli raciborzankom na przesunięcie się na 3 miejsce w tabeli.           
   
W Koninie RTP "Unia" Racibórz zagrała w następującym składzie: Daria Antończyk, Agnieszka Różkowska (od 80 min Patrycja Rżany), Paulina Rytwińska, Katarzyna Krupa, Paulina Kawalec, Daria Kasperska, Marta Sęga, Natalia Surma, Kamila Darda, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska (82 min. Izabela Doleżych).


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here