Raciborskie Centrum Badań Historycznych zaprasza do D.K. „Strzecha” 31 października o godz. 19.00 na wykład dr Marka Migalskiego „Czeski i polski system partyjny po roku 1945”. Marek Migalski urodził się w Raciborzu, jest absolwentem I LO, ukończył studia politologiczne Uniwersytetu Śląskiego, w 2001 obronił pracę doktorską w Wydziale Nauk Społecznych: „Koncepcja „mostu miedzy Wschodem a Zachodem” Edwarda Benesza – próba zachowania niezależności Czechosłowacji w latach 1945-1948″
W roku 1999 objął w Raciborzu stanowisko wicedyrektora biura Euroregion Silesia, obecnie pracuje w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w Zakładzie Systemów Politycznych Polski i Państw Europy Środkowej i Wschodniej. Jest politologiem, wykładowcą, komentatorem bieżących wydarzeń politycznych w Polsce. Publikuje w „Dzienniku”, „Gazecie Wyborczej”, „Wprost”, „Rzeczpospolitej”, jest częstym gościem programów publicystycznych w radiu i telewizji.
Wstęp wolny.
„Czeski i polski system partyjny po roku 1945”
- reklama -





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)



