Zmiana organizacji ruchu drogowego w kierunku Ocic

W dniu Wszystkich Świętych 1 listopada jak i 2 listopada w Dzień Zaduszny kierowców poruszających się w kierunku cmentarza "Jeruzalem", w stronę Ocic obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

- reklama -

Zmianie ulegnie ruch na odcinku od skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Starowiejskiej do ulicy Gdańskiej. Dojazd do centrum Raciborza będzie się odbywał ulicami: Osiedleńczą, Wrocławską, Tuwima i Opawską.

 

Będzie  obowiązywało też ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę. Podobne ograniczenia wprowadzone będą na drogach prowadzących  na cmentarze przy najbardziej ruchliwych Rudzkiej i Głubczyckiej.

 

Wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe w pobliżu klasztoru Annunciata.

 

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa i sprawnej organizacji ruchu drogowego czuwać będą funkcjonariusze  policji drogowej i straży miejskiej. Tak będzie w  pobliżu trzech największych cmentarzy miejskich przy ul. Rudzkiej, Głubczyckiej i Ocickiej.  

 

– Apelujemy do mieszkańców aby zwracali uwagę na zmiany w organizacji ruchu i zmiany oznakowania. Prosimy  stosować się do poleceń kierujących ruchem. Samochody pozostawione na parkingach powinno się zabezpieczyć. Nie pozostawiajcie  w samochodach dokumentów, pieniędzy, rzeczy osobistych i wartościowych. Przestrzeganie tych prostych zasad bezpieczeństwa  pozwoli uniknąć przykrych następstw kradzieży i włamań do pojazdów. – apeluje nadkom. Joanna Rudnicka  z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. 

 

/MarJon/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here