„Góra Grosza” w SP 18

„Góra Grosza” to jedna z największych akcji charytatywnych. Jeden grosz znaczy niewiele – ale „Góra Grosza” jest największa na świecie!„Góra Grosza” to jedna z największych akcji charytatywnych. JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE – ALE „GÓRA GROSZA” JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE! Celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet drobne grosze zebrane przez miliony dzieci mogą stworzyć wielki fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

W zeszłym roku uczniowie z ponad 10.000 szkół całej Polski zebrali 180 ton drobnych monet o wartości ponad 1,6 miliona złotych. Środki te zostały wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

- reklama -

W tym roku akcja „Góra Grosza” odbywała się w szkołach wszystkich typów całej Polski w dniach od 15 do 26 października. Tradycyjnie już nad akcją patronat objął Minister Edukacji Narodowej. Jak co roku młodzież naszej szkoły brała udział w tej akcji charytatywnej i tym razem zebraliśmy 171 kg drobnych monet – czyli o 40 kg więcej niż w zeszłym roku.
W walce o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły po raz drugi zwyciężyła klasa IIa, która zebrała 26,7 kg groszy.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here