Podniebne loty

7 listopada 2007 roku odbyły się w „Szkole na Ostrogu” już po raz szósty Latawcowe Mistrzostwa Szkoły, w klasie FLP (latawców płaskich).Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci z klas 1 – 3 i osobno dla dzieci z klas 4 – 6. Jak zwykle zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców, którzy aktywnie włączali się w przygotowania modeli do konkursu. Organizatorem zawodów i fundatorem nagród jest, jak co roku Krzysztof Ciszek, nauczyciel informatyki.
W zawodach każdy mógł zdobyć maksymalnie 30 punktów. Ocenie podlegało:
Lot latawca (0 – 10 pkt.),
Wykonanie techniczne (0 – 10 pkt.),
Zdobienie – zastosowana grafika (0 – 10 pkt.)
Komisja sędziowska w składzie: Teresa Ciszek, Adam Szramowski, Krzysztof Ciszek dokonała technicznej i graficznej oceny modeli na korytarzu szkolnym, a po krótkiej chwili udało się przeprowadzić loty na boisku szkolnym, kiedy na krótko zaświeciło słońce i przestało padać.
Latawce majestatycznie wznosiły się nad budynkami i wieżowcami naszej dzielnicy, pięknie prezentując swoją bogatą grafikę, inne, niestety po krótkim locie zbyt szybko zmuszone były do awaryjnego lądowania, co w dwóch przypadkach zakończyło się katastrofą lotniczą i doprowadziło do nieodwracalnych zmian konstrukcyjnych modeli. Usprawiedliwieniem mogą być niestabilne warunki atmosferyczne, które dzisiaj szczególnie dały się we znaki naszym zawodnikom. Silne boczne wiatry były równie niebezpieczne jak podczas skoków na Wielkiej Krokwi, ale na szczęście dla wszystkich uczestników liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, natomiast miejsca na podium zdobyli:

W kategorii klas 1 – 3

1 miejsce – Zofia Dvorak,

2 miejsce – Patrycja Surma,

3 miejsce – Michał Krawczyk.

- reklama -

W kategorii klas 4 – 6

1 miejsce – Paulina Mucha,

2 miejsce – Damian Rudnicki,

3 miejsce – Justyna Ciszek.

G R A T U L A C J E ! ! !

Dziękujemy Oskarowi i jego mamie, dzięki którym zostały dostarczone słodycze z firmy „Mieszko” dla wszystkich uczniów (i nie tylko), biorących udział w zawodach.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here