XIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Trwają przygotowania do kolejnego, XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd I Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika (OFKiP). Przesłuchania eliminacyjne, będące pierwszym etapem konkursu, odbędą się od 10 do 21 grudnia 2007 r. w 30 rejonach w Polsce oraz w Równem na Ukrainie. W Raciborzu odbędą się 17 grudnia.

Przesłuchania finałowe Festiwalu zaplanowano od 10 do 13 stycznia 2008 r. w Będzinie. Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe opublikowano na stronie www.ofkip.pl.


Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu i przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów. Mogą wziąć w nim udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. Zgłoszeniem na Festiwal jest prawidłowo wypełniona karta uczestnictwa przesłana do 26 listopada 2007 r. pocztą, faxem lub e-mailem do Biura Festiwalu. Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek (soliści i duety dwóch), w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej, a ilość wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Dopuszcza się możliwość wykonania jednej kolędy zagranicznej. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut – soliści i duety, 15 minut – zespoły, chóry. Do drugiego etapu wchodzą najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. Festiwal przebiegać będzie w dwóch etapach. KONCERT GALOWY odbędzie się 13 stycznia 2008 r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu (Parafia Nawiedzenia NMP os. Syberia) w Będzinie. Powołane przez Organizatorów jury może przyznać: GRAND PRIX FESTIWALU, trzy nagrody (I, II, III miejsce) w poszczególnych kategoriach, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie polskiej kolędy lub pastorałki tradycyjnej, wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here