K. Kowalewski: W przetargu wystartujemy na pewno

Niewykluczone, że gmina ogłosi przetarg na obsługę komunikacji miejskiej. Póki co magistrat zbiera informacje, materiały i analizuje sytuację. Wydział Gospodarki Miejskiej ma nadzieję, że za kilka tygodni będzie można określić, co zrobić, by było lepiej. – Po gruntowanej analizie zadecydujemy, czy np. rozkładowi jazdy autobusów potrzebne są zmiany, jeśli tak, to jakie, czy konieczne jest zwiększenie taboru, czy przekazywane na utrzymanie przewozów środki są wystarczające – wymienia Urszula Sobocińska, kierownik Wydziału Gospodarki Miejskiej.

Jeśli gmina zdecyduje się przetarg ogłosić, Przedsiębiorstwo Komunalne (obecnie obsługujące komunikację autobusową) na pewno w nim wystartuje. – Rękawicę na pewno podejmiemy, bez względu na to jak się przetarg skończy – mówi Krzysztof Kowalewski, szef PK.

Tymczasem przedsiębiorstwo kilka dni temu zostało wyróżnione na poznańskich Międzynarodowych Targach Ekologicznych Poleko. – To sukces nie tylko firmy, ale i gminy i jej polityki środowiskowej oraz powiatu, który nigdy nie odmawia nam dofinansowań z zakresu ochrony środowiska – mówi Kowalewski.

/SaM/

Czytaj także „Czym będziemy jeździć i kto nas będzie po Raciborzu wozić?”.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here