Pasowanie na starszaka

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu przedszkolaka jest dzień „Pasowania na starszaka”. Po prawie dwóch miesiącach uczęszczania do przedszkola i opanowania podstawowych umiejętności dziecka 6 – letniego, nasze starszaki pod opieką swoich pań przygotowywały się do uroczystości.
Dzieci w trakcie swoich zajęć wykazywały się umiejętnościami z zakresu mowy, matematyki, muzyki, wychowania społeczno – moralnego i estetycznego. To co dla dorosłego jest proste i oczywiste dla dzieci przedszkolnych bywa trudnym zadaniem do rozwiązania. Nasze pociechy są „czystymi kartkami”, które chłoną przekazywaną im wiedzę.

W dniu 29.10.2007r. w godzinach popołudniowych dzieci 6 – letnie wraz z rodzicami brały udział w uroczystości „Pasowania na Starszaka”, po krótkim programie artystycznym w wykonaniu dzieci nastąpił moment ślubowania. Każdy starszak w powagą powtarzał za panią dyrektor L. Sławik tekst ślubowania:

- reklama -

„…być grzecznym,
Zawsze uśmiechniętym,
Pilnym w nauce,
Chętnym w niesieniu pomocy innym…” (fragmenty)

Trzymamy kciuki, by słowa ślubowania zostały dotrzymane. By akt pasowania był ważny należało jeszcze wykazać się odwagą  – zjeść z uśmiechem na twarzy plaster cytryny. Odcisnąć swój palec w Kronice Przedszkolnej… można rzec uff!!
JESTEM PRAWDZIWYM STARSZAKIEM!
Gratulacje dla dzieci i rodziców – życzymy wielu sukcesów w roku przedszkolnym.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here