Mistrz w szkole na Ostrogu

Niedawno mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole MISTRZA OLIMPIJSKIEGO pana Ryszarda Wolnego. Zaproszenie do MISTRZA wystosowała klasa VI a wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Śledź. Podczas spotkania w bardzo miłej atmosferze pan Ryszard Wolny opowiadał nam o tym jak wyglądała jego długa droga do zwycięstwa. Dowiedzieliśmy się, że od siódmego roku życia trenował pływanie, a potem przypadek sprawił, że został zapaśnikiem. Zdecydowało o tym „fachowe oko” nauczycielki… geografii w szkole podstawowej Reginy Sedlaczek, która poradziła mu, „aby zapasy ze szkolnej ławki przeniósł na matę”. I tak trafił do Unii Racibórz, klubu z zapaśniczymi tradycjami, któremu pozostał wierny aż do końca sportowej kariery. Okazało się, że ma niesamowity talent do uprawiania tej dyscypliny sportu. Jednak jak sam wielokrotnie powtarzał nie wystarcza tylko talent. Podstawą sukcesu w sporcie i każdej innej dziedzinie życia są: PRACA, SYSTEMATYCZNOŚĆ, KONSEKWENCJA, UPÓR I POŚWIĘCENIE, czego pan Ryszard Wolny jest żywym przykładem. Odniósł on wiele sukcesów. To wielokrotny mistrz Polski, mistrz Europy juniorów i seniorów, medalista mistrzostw świata, czterokrotny olimpijczyk (1988, 1992, 1996, 2000), złoty medalista olimpijski z Atlanty (1996). Jego największym sukcesem jako sportowca jest oczywiście medal olimpijski w Atlancie oraz to, że udało mu się spełnic swoje marzenie i został trenerem polskiej kadry narodowej zapaśników. Po rozmowie z GOŚCIEM uczniowie naszej szkoły: Marek Fijas z klasy VI a oraz Kacper Wołek z klasy V b (którzy również trenują w ukochanej przez MISTRZA Unii) pod kierunkiem pana Ryszarda Wolnego zaprezentowali ciekawy pokaz chwytów, figur i elementów walki. Bardzo dziękujemy Markowi Fijasowi z VI a za zorganizowanie tego ciekawego spotkania, a panu Ryszardowi Wolnemu za to, że znalazł czas na spotkanie z nami. Trzymamy kciuki za zwycięstwa zapaśników z naszej kadry narodowej.

Barbara Śmieja

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here