Najnowsze sukcesy Atlantydowiczów

Klub poezji śpiewanej „Atlantyda” działający przy RCK tryumfuje na przeglądach i festiwalach.

Natalia Załucka – otrzymała I miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej ,,Muzyczne spotkanie kultur” (polskiej, rosyjskiej, żydowskiej) w Piotrkowie Trybunalskim, które odbyło się 24.11.07 r. Natalia wykonała piosenki ,,Weź z dłoni moich”- do wiersza Osipa Mandelsztama i słów Andrzeja Zaryckiego oraz ,,Muszę coś zrobić z włosami”- do sł. i muz. Doroty Ślęzak. Na pianinie akompaniował Maksymilian Mularczyk. Natalia to nie tylko wokalistka, znana jest również z tego, że komponuje sama muzykę – podpowiada instruktorka RCK Irena Hlubek. W ,,Muzycznych spotkaniach kultur” wykonała własną kompozycję na gitarę do „Atlantydy”- wiersza Wisławy Szymborskiej.W Piotrkowie Trybunalskim zaprezentował się również Maksymilian Mularczyk z „Atlantydy”. Wykonał ,,Nie rozdzielaj” do muzyki A.Ciborskiego i ,,O mieszkańcu dwóch miast” do muzyki P.Mikołajczaka. Oba teksty są wierszami ks. J. Twardowskiego. Maksymilian również zwrócił uwagę wykonaniem utworu ,,Petergsburg”- J.Nohavicy.


Raciborzanin na tym przeglądzie otrzymał wyróżnienie z rąk jurorów – artystów z Piwnicy pod Baranami, m.in. Anny Szałapak.Jesteśmy związani z tym przeglądem od jego pierwszej edycji – zaznacza Irena Hlubek. W poprzednim roku na tym Festiwalu Emanuela Kuziel wraz z Tomaszem Behrą – również z Atlantydy –  zdobyła Grand Prix.


Na odbywającym się w tym samym czasie XV Konkursie Piosenki Poetyckiej „Jastrzębskie Śpiewania” w Jastrzębiu inny Atlantydowicz Jakub Blokesz otrzymał wyróżnienie za piosenki ,,Idź własną drogą” – do słów W.Młynarskiego i muz. R.Orłowskiego oraz ,,Marcin Luter”-do sł.i muz. J.Kaczmarskiego./BSp/


Zdj. (B. Stachow) z Wieczoru promocji 6. „Almanachu Prowincjonalnego”

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here