III konkurs plastyczny pt. „Unia moich marzeń”

Już po raz trzeci pani profesor Genowefa Grabowska, poseł do Parlamentu Europejskiego, ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Unia moich marzeń”.

Główną ideą przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej oraz jej promocja poprzez kulturę i sztukę. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Z roku na rok cieszy się on większą popularnością, o czym świadczy liczba przysyłanych prac. Podobnie jak w latach poprzednich specjalnie powołane jury oceni wszystkie nadesłane prace i spośród nich wyłoni 120 najlepszych. Autorzy tych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu połączony z imprezą mikołajkową, która odbędzie się 8 grudnia 2007 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas imprezy finałowej nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, wystawa prac i wręczenie nagród. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dodatkowo wśród wszystkich szkół, które wezmą udział w konkursie zostanie wylosowana nagroda specjalna. Podczas imprezy mikołajkowej dzieci będą miały możliwość obejrzenia sztuki pt. „Zabawna historia o domku cudomku” i spotkania się z Mikołajem. Patronat medialny nad konkursem objęli: Dziennik Zachodni i Telewizja Katowice.
Konkurs polega na namalowaniu lub narysowaniu pracy związanej z powyższym tematem (format A4, wybrane techniki plastyczne). Potwierdzenie udziału w konkursie szkoły zgłaszają do 19 listopada 2007 roku. Zgłoszenie należy przesłać drogą e-maliową: [email protected] lub na adres biura poselskiego w Katowicach. Uczniowie dostarczają wykonane prace do szkoły, która następnie wybierze 3 najlepsze prace, a następnie dostarcza je do biura poselskiego prof. Genowefy Grabowskiej do dnia 29 listopada 2007 roku.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.grabowska.org.pl.

- reklama -

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here