III konkurs plastyczny pt. „Unia moich marzeń”

0

Już po raz trzeci pani profesor Genowefa Grabowska, poseł do Parlamentu Europejskiego, ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Unia moich marzeń”.

Główną ideą przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej oraz jej promocja poprzez kulturę i sztukę. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Z roku na rok cieszy się on większą popularnością, o czym świadczy liczba przysyłanych prac. Podobnie jak w latach poprzednich specjalnie powołane jury oceni wszystkie nadesłane prace i spośród nich wyłoni 120 najlepszych. Autorzy tych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu połączony z imprezą mikołajkową, która odbędzie się 8 grudnia 2007 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas imprezy finałowej nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, wystawa prac i wręczenie nagród. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dodatkowo wśród wszystkich szkół, które wezmą udział w konkursie zostanie wylosowana nagroda specjalna. Podczas imprezy mikołajkowej dzieci będą miały możliwość obejrzenia sztuki pt. „Zabawna historia o domku cudomku” i spotkania się z Mikołajem. Patronat medialny nad konkursem objęli: Dziennik Zachodni i Telewizja Katowice.
Konkurs polega na namalowaniu lub narysowaniu pracy związanej z powyższym tematem (format A4, wybrane techniki plastyczne). Potwierdzenie udziału w konkursie szkoły zgłaszają do 19 listopada 2007 roku. Zgłoszenie należy przesłać drogą e-maliową: [email protected] lub na adres biura poselskiego w Katowicach. Uczniowie dostarczają wykonane prace do szkoły, która następnie wybierze 3 najlepsze prace, a następnie dostarcza je do biura poselskiego prof. Genowefy Grabowskiej do dnia 29 listopada 2007 roku.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.grabowska.org.pl.

- reklama -

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here