115 Rocznica urodzin J.F.Gawliny

Padają imperia, które w swych podwalinach nie mają Boga, kończą się wspólnoty, które nie przestrzegają Dekalogu – mówił ks. Juraszek na kazaniu wygłoszonym podczas mszy z okazji rocznicy urodzin arcybiskupa Józefa Gawliny i odsłonięcia jego pomnika.

18 listopada w 115 rocznicę urodzin Józefa Gawliny i w rocznicę odsłonięcia jego pomnika, w kościele WNMP w Raciborzu miała miejsce uroczysta msza zainicjowana przez członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej.
W homilii ks. Juraszek, nawiązując do ewangelii według św. Łukasza: „Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”, przywołał obrazy upadku Europy, która zapomina o swoich chrześcijańskich korzeniach.
Tak jak ewangelia przestrzega: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono”, ksiądz Juraszek nawoływał do czujności i do unikania popularnych zachowań, wolnych od podstawowych norm moralnych, bo – jak mówił Jan Paweł II – „Europa to niepowtarzalne dziedzictwo Dekalogu” .

- reklama -

Msza poprzedzała konferencję popularnonaukową "Chrześcijańskie korzenie kultury europejskiej. Miejsce, rola i znaczenie Polski."

 

Zobacz także: Konferencja z cyklu "Powroty do źródła" 

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here