K. Szydłowski: Konieczny prawoskręt na ul. Opawskiej

Jest szansa na przebudowę skrzyżowania ul Bogumińskiej (DK 45) i Opawskiej.O problemie mówił na miejskiej sesji 28 listopada radny Krzysztof Szydłowski. Uważa, że powinno się stworzyć pas do prawoskrętu z ul. Bogumińskiej w ul. Opawską oraz z ul. Opawskiej w ul. Jana Pawła II. – W tym rejonie tworzą się korki, szczególnie w godzinach szczytu, dochodzi do wielu wypadków, także śmiertelnych – argumentował Szydłowski. – Nie bez znaczenia jest też fakt, że Bogumińska przenosi ruch tranzytowy w kierunku granicy, w dodatku wejście Polski do strefy Schengen może ruch tam jeszcze zwiększyć – przekonywał na sesji.
Twierdzi, że korektę można by połączyć z planowaną na przyszły rok przebudową ul. Opawskiej na odcinku od Jana Pawła II do Ocickiej. – Dobrze byłoby to zrobić w jednym czasie – proponował radny.

Prezydentowi Mirosławowi Lenkowi pomysł się spodobał. – Lewoskręt na Rybnickiej był dobrym posunięciem. Tego typu zmiany się sprawdzają – stwierdził Lenk.
Inwestorem zadania musiałaby być Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (ul. Bogumińska) oraz Racibórz (ul. Opawska).

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here