
W czwartek, 6 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, na raciborskim rynku odbyła się impreza mikołajkowa.
Impreza mikołajkowa zgromadziła na raciborskim rynku mnóstwo dzieciaków, a nawet maleństwa z rodzicami czy dziadkami. Została zorganizowana przez Urząd Miasta Racibórz i raciborskich strażaków. Przybyłych przywitała pani wiceprezydent Ludmiła Nowacka.

Największą atrakcją podczas imprezy było dla dzieci przybycie św. Mikołaja, któremu pomogli z dachu zejść strażacy.

To właśnie on, razem z pomocnikami, obdarowywał dzieci cukierkami, pytając równocześnie o ich sprawowanie. Ponadto obiecał dzieciakom, że na święta na pewno spadnie śnieg. Zwrócił im też uwagę, że muszą być grzeczne, słuchać rodziców, nauczycieli, aby znaleźć pod choinką wymarzone prezenty. Zanim do tego doszło, zgromadzona publiczność, zobaczyła przedstawienie „Koziołek Matołek”. Na krótko przed przybyciem Mikołaja na scenie pojawiła się Krystyna Giżowska, która zaśpiewała dla dzieci wiele piosenek.





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)

![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Tragiczne zdarzenie w Ligocie Tworkowskiej. Wędkarz utonął w swoim samochodzie [ZDJĘCIA] Ligota Tworkowska, Stare Nieboczowy: Wędkarz utonął w swoim samochodzie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/ligota7-218x150c.jpg)

![Nowy ambulans, poradnia urologiczna i spory zastrzyk gotówki dla wodzisławskiego szpitala [ZDJĘCIA] Szpital w Wodzisławiu Śląskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/03/SZPITAL-WODZISLAW-218x150c.jpg)






