Rodzinnie i mikołajkowo w ZSOiT

0

W sobotę, 8 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej odbył się Rodzinny Festyn Mikołajkowy.

Impreza zorganizowana została już po raz czwarty, przy czym drugi po dłuższej przerwie. Organizatorami zabawy była działająca przy placówce Rada Rodziców, która wespół z uczniami, nauczycielami i dyrekcją przygotowała interesujący program artystyczny. Imprezę wsparło również kilka zakładów i instytucji z terenu miasta i powiatu.

- reklama -

 

 

Celem festynu było przede wszystkim stworzenie sytuacji, w której młodzież szkolna wraz z rodzicami będzie mogła wspólnie uczestniczyć w zabawie i oddać się świątecznemu nastrojowi.

 

Festyn obfitował w różnego rodzaju atrakcje, wśród których znalazły się m. in. loteria fantowa, możliwość zakupu i zjedzenia świątecznych ciast upieczonych zarówno przez rodziców jak i uczniów kuźniańskiej szkoły, zaopatrzenie się w świąteczne stroiki oraz kartki świąteczne, będące własnoręczną pracą wielu uczniów.

 

 

 

Imprezę uświetniał szkolny chór, uczniowie pod nadzorem swoich nauczycieli języków obcych, zaśpiewali tradycyjne kolędy po niemiecku i angielsku.

 

Pośród przybyłych na imprezę osób, cały czas przechadzał się św. Mikołaj, który każde dziecko obdarowywał jakimś drobnym upominkiem. Świętemu bez przerwy towarzyszyły dobre anioły. Na hali nie zabrakło również diabła.

 

 

Dyrekcja szkoły zapewnia, że tego rodzaju festyn z pewnością będzie kontynuowany, tym bardziej że zainteresowanie mieszkańców udziałem w zabawie już teraz było większe niż przed rokiem.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here